Spolupracujeme


Co je Healer?

Healer gel používáme a doporučeme našim pacientům pro rychlejší hojení ran. S výsledkem jsme spokojeni my i naši pacienti.

Tisková zpráva

10. 5. 2017

Unikátní regenerativní kosmetika z pera českého vědce - hojí i omlazuje

Krevní destičky donedávna sloužily pouze jako složka krve, související se zástavou krvácení. Dnes jsou účinnou složkou unikátní české kosmetiky a souvisí s takovými termíny, jako jsou omlazení, regenerace a hojení.

Více než 20 let pracovala MUDr. Barbara Kubešová jako primářka transfúzního oddělení Fakultní nemocnice Brno. Zde se setkala s krevními destičkami, které ji před čtyřmi roky inspirovaly, již pod značkou vlastní biotechnologické společnosti Va-Bios, k vyvinutí inovativní regenerativní kosmetiky značky HEALER, založené právě na této nezvyklé komponentě. Z legislativních důvodů nevyužívá k jejich získání lidskou krev, ale dostupnější a dobře využitelnou hovězí krev z kontrolovaných stád. Po odběru se krev speciální metodou zpracuje a vytěží se z ní pouze plazma a krevní destičky, které se ještě destruují až na úroveň signálních proteinů a růstových faktorů. Výsledný koncentrát, tzv. "destičkový lyzát" je dále zbaven leukocytů, které jsou zodpovědné za imunitní reakci organismu. Takto upravený může působit mezidruhově, tedy jako pro použití u lidí, tak i pro zvířata, u kterých prokázal skutečně silný a hojivý účinek.

Takto izolované růstové faktory a signální proteiny z destiček dokáží na buněčné úrovni hojit a regenerovat poškozené tkáně (kůže, sliznice), urychlovat a stimulovat vlastní regenerační procesy přibližně o 60 % oproti normálu. V místě poškození dochází k přímé vazbě na buněčné membrány mezenchymálních kmenových buněk, které k ráně okamžitě doputují a začnou se zde diferencovat (přeměňovat) na zdravé, mladé buňky potřebné tkáně (kůže, pojivo). Díky tomu se mohou poškozené tkáně přirozenou a tělu vlastní cestou reparovat a regenerovat.

Kdy a jak doporučit kosmetiku HEALER?

Kosmetika HEALER (gel i krém) je schválená regenerativní kosmetika, která byla výrobcem notifikována v rámci EU. Účinná látka je zařazena do seznamu INCI pod označením calf blood extract. Toto zařazení pod kosmetické přípravky však nikterak nesnižuje její hojivý potenciál a efektivitu.

Z dostupných materiálů vyplývá, že především HEALER gel má díky svým mimořádným vlastnostem široký terapeutický potenciál (neobsahuje totiž žádnou chemickou ani fyzikální účinnou látku a je zcela bez nežádoucích účinků). Je vhodný zejména tam, kde je zapotřebí maximálně posílit regeneraci. S úspěchem se již využil v dermatologii (stavy po povrchové abrazi pokožky, mezoterapie, depilace, laser, plazmaterapie, peeling aj.), jako podpůrná terapie v péči o chronické a špatně se hojící rány (má pH 5,5), včetně terapie bércových vředů, popálenin, u zánětů předkožky anebo v plastické chirurgii. Velmi příznivý efekt byl zaznamenán i u pacientů s akutními či chronickými análními fisurami, včetně dětských pacientů (pomáhá např. i u plenkových dermatitid) nebo u maminek s popraskanými prsními bradavkami. Vzhledem k jeho efektu lze Healer gel využít i v péči o jizvy (chirurgické zákroky - včetně císařského řezu, epiziotomie, po vytažení stehů apod.), dohojení oparů, ústních koutků, řezných ran, odřenin aj. Působí také na akutní i chronické akné (zejména na fázi dohojení). Pozoruhodný efekt byl zjištěn i na pacientech s lupénkou či některých typech ekzémů.

Kromě výrazného prohojivého potenciálu mají destičkové faktory také silný omlazující účinek daný vznikem nové pevné tkáně a stimulace tvorby kolagenu. Efekt nabíhá postupně, ale dlouhodobě. Při pravidelném užívání je na pleti zřetelně vidět zklidnění problematické pokožky, vyhlazení drobných vrásek, redukce otoků a sjednocení pigmentu. Účinky HEALER krému potvrzuje i přední česká herečka a manažerka Barbora Šporclová Kodetová, která je ambasadorkou a spokojenou uživatelkou kosmetiky HEALER.

Kosmetika Healer je k dispozici jako volně prodejný sortiment v lékárnách nebo na e-shopu www.kosmetikahealer.cz. K dispozici je Healer gel pro rychlou regeneraci a hojení, Healer creme pro zkrášlení a omlazení a Healer Animal gel pro hojení ran a sliznic zvířat. Více na www.regenerativnikosmetika.cz nebo na www.futuremedicine.cz .

Kontakty:

PharmDr. Lucie Hlávková

+420 602 192 401

Email: hlavkova@futuremedicine.cz