Péče o pleť

Hyaluronová kyselina a squalen
Hyaluronová kyselina a squalen

NANODERM - HA - Čisté Sérum

Nanomolekulární čisté sérum kyseliny hyaluronové

Hluboce hydratující čisté sérum proti stárnutí pleti. více>

Dermaroller
Dermaroller


Dermaroller

Dermaroller se používá k tzv. kolagenové indukční
terapii (microneedling). Principem této metody je perforace kůže velmi jemnými
titanovým jehličkami, které mají různou délku. více>


Botulotoxinum
Botulotoxinum

Botulotoxinum

Naším cílem je přirozený , avšak mladší výraz obličeje všech pacientů ošetřených botulotoxinem.

více>

Estriolový krém: 0,3% Estriolový krém, magistralita podle receptu MUDr. Entnera

Jednou z mnoha rolí estrogenu je jeho vliv na tvorbu kolagenu, který tvoří základní podpůrnou strukturu kůže a pokožky. Kolagen zároveň zvyšuje elasticitu a sílu kůže. Úbytek kolagenu je hlavním faktorem stárnutí kůže a pokožky. Existuje přímá úměra mezi ztrátou kožního kolagenu a úbytkem estrogenu v menopauze a po menopauze. "Estrogen" se ve skutečnosti skládá ze tří různých hormonů-estradiolu, estronu a estriolu. Nejsilnější a nejvíce zastoupený estradiol (80%), má silný systemický účinek. Estriol, který je v této směsi obsažen jen v 10% nemá prakticky vliv na celkovou hladinu hormonu v krvi, ale je nejdůležitějším hormonem pro tvorbu kolagenu. Tento vliv byl prokázán řadu studií. Estriolový krém kombinovaný s kyselinou hyaluronovou, která zvyšuje jeho pronikání do pokožky, výrazně zlepšuje kvalitu kůže.

Aplikace: dvakrát denně malé množství krému na obličej eventuálně dekolt

Indikace: akné dospělých žen, hormonálně podmíněná ztráta elasticity kůže u žen i u mužů.

Squalan s Hyaluronovým sérem

Unikátní sérum k intenzivnímu ošetření vrásek a hydrataci pleti

Intenzivní sérum aktivující proces obnovy kolagenních vláken a mezibuněčné zpevňující substance v pleti. Zajišťuje intenzivní hydrataci, efektivně snižuje suchost (squalen) a vyhlazuje vrásky. Obsahuje speciálně upravenou nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou (rozpustná v tuku!).

Indikace: Pro lepší výživu normální, suché, dehydratované a UV zářením poškozené kůže.

• Výrazně zlepšuje středně hluboké a hluboké vrásky

• Aktivuje proces obnovy kolagenních vláken

• Poskytuje intenzivní hydrataci

Kys. Hyaluronová- viz naší stránku o ní.

Skvalén/skvalán- je přírodní organická sloučenina (prékurzor biosyntézy triterpenů), která byla poprvé izolována z jater žraloka (squalus), ale dnes se získává i z jiných zdrojů, například z olivového oleje nebo laskavcových semének (amaranthus retroflexus). Jedná se o takzvaný "suchý olej", který se také ve velmi malém množství nachází i lidských mazových žlázách. Také váš imunitní systém rozpoznává skvalén jako olejovou molekulu tělu vlastní, nachází se v celém nervovém systému a mozku. má pozitivní vliv na metabolismus cholesterolu, je silným antioxidantem, ochraňuje pokožku a zrak, detoxikuje xenobiotika a působí protirakovinně.

V posledních několika letech objevila i moderní kosmetika skvalén, zvláště když se prokázaly jeho antioxidační a protirakovinné účinky. Skvalén se svojí chemickou strukturou velmi podobá lidskému kožnímu mazu je velmi účinný u řady kožních onemocnění. Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že skvalén aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání kůži před vznikem tumorů.

Žraloci jsou známí svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že právě vysoká hladina skvalénu je příčinou této imunity. Také skvalén obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny ve středomořské oblasti (Journal of cancer Epidemiology 1997).

Jsou také prokázány jeho výrazné antioxidační vlastnosti nejen na kůži, ale také v potravinách.

V kosmetickém průmyslu je squalén ceněný pro následující vlastnosti:

  • Nekomedogenní
  • Podporuje regeneraci buněk
  • Hydratuje
  • Zlepšuje pružnost pokožky
  • Snižuje výskyt vrásek
  • Zlepšuje celistvost kožní bariéry
  • Zabraňuje ztrátě vlhkosti z vlasového vlákna
  • Poskytuje tepelnou ochranu a vlasové vlákno posiluje
  • Zvyšuje pružnost, lesk a zabraňuje třepení vlasů.

Výhodou skvalenu/skvalanu je jeho možnost přímé aplikace na pokožku. Díky své nízké viskozitě se velmi dobře a rychle vstřebává do pokožky, aniž by zanechával mastný film. Je vhodný i pro aplikaci na citlivou pokožku kolem očí. Díky své stabilitě může být přidáván v podstatě do jakéhokoliv produktu určeného pro péči o pokožku celého těla a vlasů.

Pokud bychom shrnuli vlastnosti skvalenu/skvalanu, pak se vskutku jedná o jedinečný produkt, který si bezesporu zaslouží naši pozornost.

(skvalán je hydrogenovaná forma skvalénu. Jeho výhodou je větší stabilita.)


K dispozici v naší ordinaci na poliklinice Budějovická . 

Cena za 30ml       1400 Kč