Léčba křečových žil

Ambulantní flebektomie:

jde o chirurgické odstranění poškozených částí žíl, které jsou viditelné  a kosmeticky rušící.

Cena od 2500 Kč dle rozsahu chirurgického výkonu.


Sklerotizace žilek(tzv.metliček)- výkon neprovádíme od května do srpna 

"Metličky" jsou rozšířené žilky a okolo nich si tělo vytváří jiné žilky, tzv.kolaterály, kterými proudí krev . Odstranění "metliček" tedy nezasahuje do krevního oběhu na nohách.

Malé žilky, tzv."metličky " se dají velmi elegantně odstranit tzv. sklerotizací, kdy se do žilky vpíchne sklerotizující  látka ve formě pěny.Tato látka vyvolá místní zánět žilky a tím dojde k jejímu uzavření a postupnou přeměnu ve vazivový proužek. 

Metličky jsou mnohdy poskládané v několika vrstvách nad sebou a sklerotizaci je potřeba nezřídka opakovat k úplnému dosažení pacientovi spokojenosti. Vždy provádíme u pacienta pouze jedno sezení za týden, kdy se aplikuje sklerotizující látka v určitém množství. Pacient po zákroku nohu váže do obinadla po dobu alespoň 7 dnů nebo má nohu zalepenou elastickou náplastí k zamezení průtoku krve danou "metličkou".

Na našem pracovišti provádíme sklerotizaci žilek s pomocí LED diodového  zářiče,Veinlite ,kdy se v prosvícené části tkáně spolehlivě objeví přívodní žilka, kterou je nutné sklerotizovat, tak, aby došlo k uzavření přívodu krve do celého větvení rozšířených žilek.  

Přístroj Veinlite je  vyrobený ve Spojených státech, usnadňuje správnou aplikaci sklerotizační látky . Viz obrázek č.1.

Cena 1500 Kč za jedno sezení (cena zahrnuje sklerotizujicí látku)