Skvalén s kyselinou hyaluronovou

12.09.2019

Unikátní sérum k intenzivnímu ošetření vrásek a hydrataci pleti

Intenzivní sérum aktivující proces obnovy kolagenních vláken a mezibuněčné zpevňující substance v pleti. Zajišťuje intenzivní hydrataci, efektivně snižuje suchost (squalen) a vyhlazuje vrásky. Obsahuje speciálně upravenou nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou (rozpustná v tuku!).

Indikace: Pro lepší výživu normální, suché, dehydratované a UV zářením poškozené kůže.

• Výrazně zlepšuje středně hluboké a hluboké vrásky

• Aktivuje proces obnovy kolagenních vláken

• Poskytuje intenzivní hydrataci

Kys. Hyaluronová- viz naší stránku o ní.

Kyselina hyaluronová je nanomolekulární, proniká hluboko do kůže a protože je to látka tělu vlastní, která na sebe váže vodu, tak přirozeně pleť hydratuje, vypne a omladí.

Co je skvalén? Je to tzv.suchý olej dříve získávaný ze žraločích jater(squalus), nyní ze semen  rostliny laskavec nebo z olivového oleje.

Účinky:

 • dodává pleti maximální hydrataci a pružnost
 • nekomedogenní olej( neucpává póry na kůži ) s mimořádnou vstřebatelností
 • změkčuje, vyplňuje a rozjasňuje pokožku
 • zlepšuje celkový stav pleti a minimalizuje vrásky

Typ pokožky:
všechny, včetně citlivé a problematické

Aroma:
neutrální, bez vůně

Aktivní látky:
squalane

Popis:
Intenzivní a speciální suchý olej s maximální vstřebatelností dodává pokožce zdravý tón a mladistvý výraz. Díky své lehké a nemastné textuře se do pokožky vstřebává velmi rychle a bez pocitu nadměrné mastnoty. Pokožku zanechává hebkou, sjednocenou a hloubkově hydratovanou. Posiluje přirozenou ochrannou kožní bariéru, podporuje obnovu buněk a uzamyká vláhu v pleti. Sgualane působí současně jako účinný antioxidant, čímž napomáhá k ochraně proti nepříznivým volným radikálům. Squalane je nekomedogenní olej, vhodný i pro mladou a problematickou pokožku. Stejně tak jej ocení i pokožka suchá a zralá, o kterou pečuje nadstandardně a činí ji sametově jemnou, vyplněnou, projasněnou a omlazenou. Po aplikaci je pokožka hebká, zjemněná a působí odpočatým dojmem. 100% čistý a přírodní olej Squalane je vhodný k péči o pokožku v každém věku.

Použití:
aplikujte samostatně na vyčištěnou pokožku ráno a večer nebo přimíchejte do jakéhokoliv oblíbeného krému či oleje.

Tip:
Přírodní náhrada silikonových bází pod make-up.

Skvalén/skvalán- je přírodní organická sloučenina (prékurzor biosyntézy triterpenů), která byla poprvé izolována z jater žraloka (squalus), ale dnes se získává i z jiných zdrojů, například z olivového oleje nebo laskavcových semének (amaranthus retroflexus). Jedná se o takzvaný "suchý olej", který se také ve velmi malém množství nachází i lidských mazových žlázách. Také váš imunitní systém rozpoznává skvalén jako olejovou molekulu tělu vlastní, nachází se v celém nervovém systému a mozku. má pozitivní vliv na metabolismus cholesterolu, je silným antioxidantem, ochraňuje pokožku a zrak, detoxikuje xenobiotika a působí protirakovinně.

V posledních několika letech objevila i moderní kosmetika skvalén, zvláště když se prokázaly jeho antioxidační a protirakovinné účinky. Skvalén se svojí chemickou strukturou velmi podobá lidskému kožnímu mazu je velmi účinný u řady kožních onemocnění. Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že skvalén aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání kůži před vznikem tumorů.

Žraloci jsou známí svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že právě vysoká hladina skvalénu je příčinou této imunity. Také skvalén obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny ve středomořské oblasti (Journal of cancer Epidemiology 1997).

Jsou také prokázány jeho výrazné antioxidační vlastnosti nejen na kůži, ale také v potravinách.

V kosmetickém průmyslu je squalén ceněný pro následující vlastnosti:

 • Nekomedogenní
 • Podporuje regeneraci buněk
 • Hydratuje
 • Zlepšuje pružnost pokožky
 • Snižuje výskyt vrásek
 • Zlepšuje celistvost kožní bariéry
 • Zabraňuje ztrátě vlhkosti z vlasového vlákna
 • Poskytuje tepelnou ochranu a vlasové vlákno posiluje
 • Zvyšuje pružnost, lesk a zabraňuje třepení vlasů.

Výhodou skvalenu/skvalanu je jeho možnost přímé aplikace na pokožku. Díky své nízké viskozitě se velmi dobře a rychle vstřebává do pokožky, aniž by zanechával mastný film. Je vhodný i pro aplikaci na citlivou pokožku kolem očí. Díky své stabilitě může být přidáván v podstatě do jakéhokoliv produktu určeného pro péči o pokožku celého těla a vlasů.

Pokud bychom shrnuli vlastnosti skvalenu/skvalanu, pak se vskutku jedná o jedinečný produkt, který si bezesporu zaslouží naši pozornost.

(skvalán je hydrogenovaná forma skvalénu. Jeho výhodou je větší stabilita.)

K dispozici v naší ordinaci na poliklinice Budějovická .

Cena za 30ml 1400 Kč