Blog a Videa 

Tvorba jizev

Ideální jizva je pouhá úzká bílá čára na kůži, která je velmi málo patrná. Abychom dosáhli takovéto jizvy, je třeba dodržovat několik pravidel-během operace nesmí být kůže zbytečně poraňována (pinzeta, háky, horké roušky). Rána nemá být dlouho otevřená, aby okraje kůže nevysychaly. Stehy nesmí být příliš blízko u sebe, aby kůže byla při svém hojení dostatečně prokrvená. Rána nesmí být pod velkým tahem, není vhodné ji vystavovat zvýšenému fyzickému dráždění (teplo, zima, sluneční záření). K těmto negativním vlivům je nutno připočíst i masáž jizvy, která tak často bývá doporučována. Pravděpodobně zde vychází kolegové ze zkušeností na popáleninovém oddělení, kde skutečně masáž jizvy zlepšujeme její kvalitu. Je nutno si však uvědomit rozdíl mezi jizvou vzniklou působením termických vlivů (teplo) a hojení rány po "studeném" řezu (skalpel). Jizva k hojení potřebuje klid! Dobře se hojící rána nepotřebuje masáž, špatně se hojící ráně masáž nepomůže!

více-:


Syndrom "Suchých očí"

degenerativního onemocnění očí nazývané "suché oči", při čem přičemž paradoxně oči většinou slzí, v posledních letech prudce přibývá. U té části populace, která stráví více jak 3 hodiny denně před počítačem, má 80% syndrom suchých očí!

Kromě slzení dalším typickým příznakem pro tento syndrom je často zarudnutí spojivek, bolesti při mrkání a pocit cizího tělesa v oku.

Příčina suchých očí je mnohočetná, většinou tento syndrom vzniká ve vyšším věku, kdy produkované slzy neobsahují potřebné množství tukového mazu. Tento maz zabraňuje rychlému odpařování vody, tvoří se slzami film pokrývající povrch oka, překrývá drobné nerovnosti rohovky a zadržuje tekutinu, která tvoří součást tohoto filmu. Přikrývá tak oční bulbus a zabraňuje jeho dráždění.

Dalším spouštěcím faktorem mohou být hormonální změny v klimakteriu, onemocnění štítné žlázy, autoimunní onemocnění či diabetes.

Také některé léky vyvolávají toto onemocnění a syndrom suchého oka se může objevit i po operaci víček. Většinou se zde nejedná o nové onemocnění, pouze o zhoršení již stávajícího onemocnění, po několika týdnech dojde k návratu do původního stavu.

Léčba tohoto syndromu není známá, můžeme však použití umělých slz, které potíže typické pro tento syndrom mohou zmírnit či odstranit. Existuje celá řada preparátů, většina z nich obsahuje kyselinu hyaluronovou a některé i tuk (nanolipidová technologie). Takzvané umělé slzy je možno koupit v lékárně bez receptu. Důležité je pak pravidelné používání těchto očních kapek, bohužel, tam kde tento syndrom je rozvinutý, je nutno kapky používat trvale.

dnešní rozsáhlá stárnoucí populace, klade stále větší důraz na mladistvý vzhled. Takzvaný anti-agingový trh roste geometrickou řadou a stává se táhnoucím motorem celé kosmetiky. Vytvořit efektivní, účinný a dobře se snášející produkt, vyžaduje nejen hluboké znalosti jak klientů, jejich tužeb a potřeb, tak biochemie, ale hlavně ze všeho nejvíce...

Nadměrné pocení, zvláště pak v podpaždí, na dlaních a nohou, je velmi nepříjemnou a společenský život znepříjemňují a omezující jev. Nadměrné pocení jako takové rozdělujeme na primární, které se vyskytuje asi u 2% světové populace a zasahuje stejně muže jako i ženy a na sekundární pocení, které je mnohem častější a častěji se vykytuje u žen. Může...

Povídání s estetickým chirurgem MUDr. Michael Entnerem o účincích kyseliny hyaluronové, proč je pro tělo důležitá, a o její použití v kosmetice. Z pořadu City Look (TV Metropol).

Prsa jsou nejdůležitějším zevním sexuálním znakem ženy, signalizujíce zároveň její reprodukční kvality a fyzickou kondici. Není proto překvapující, že řada žen si přeje prsa větší. Představa ideálního tvaru prsou se v průběhu posledních sto let značně změnila.